חושבים שמקום העבודה פוגע בזכויות שלכם? 

פנו עכשיו לייעוץ אישי ללא התחייבות:

פיצויי פיטורין

פוטרתם ולא קיבלתם פיצויי פיטורין?

פיטורין ממקום העבודה הם חוויה לא פשוטה שעלולה לעורר תחושות של כעס, אכזבה, בלבול וחוסר אונים.

חשוב לזכור שפיטורין זה מצב שיכול לקרות לכל אחד, ואין זה אומר שהעובד לא טוב דיו לעבודות אחרות. עם זאת, כדאי לזכור כי לעובד שפוטר לאחר שנת עבודה, מגיע פיצויי פיטורין.

מה פיצויי הפיטורין נותנים לי?

בזכות תשלומי פיצויי פיטורין, זוכה העובד לתקופת הסתגלות לאחר אובדן עבודה שלא היה תלוי בו, ומקבל פיצוי בעקבות הפסקת עבודה לאחר שנה ויותר אצל המעסיק. בנסיבות מסויימות, גם עובד שהתפטר זכאי לפיצויי פיטורין.

איך מחשבים את פיצויי הפיטורין?

ישנן הרבה שיטות לחישוב פיצויי הפיטורין: התשלום מחושב לפי מקום העבודה, התפקיד של העובד ותחום עיסוקו.

תוך כמה זמן מגיע לי לקבל את פיצויי הפיטורין?

מועד תשלום הפיצויים הוא יום סיום יחסי עובד מעביד, אלא אם קיים הסכם קיבוצי שקובע אחרת. איחור בתשלום דמי הפיצויים של מעל ל- 15 יום ממועד סיום יחסי עובד-מעביד ייחשב כהלנת פיצויי פיטורין, ויכול לחייב את המעסיק בתוספת של 20% תשלום ובהצמדה למדד על כל חודש איחור.

פיטרו אתכם ולא קיבלתם את פיצויי הפיטורין?

אי קבלת פיצויי פיטורין ממקום העבודה יכולים להיות מלווים ברגשות של חוסר אונים, אכזבה וכעס רב כלפי המעסיק או החברה. יתרה מכך: אם העובד מתקשה במציאת עבודה אחרת, התחושה יכולה להיות קשה אף יותר. משרדינו מלווה עובדים שלא קיבלו תשלומי פיצויים מהמעסיק באופן יום-יומי, כך שתחושות אלו זו מובנים לנו היטב.

אז מה ניתן לעשות?

ההמלצה שלנו היא לדבר עם מומחה בתחום דיני העבודה לבירור הזכויות שמגיעות לכם במצב זה.  נשמח לשוחח איתכם ולגרום לכך שתקבלו את מירב התשלום שמגיע לכם.

השאירו פרטים - ונחזור אליכם בהקדם, ללא כל התחייבות.

"פיטרו אותי וסרבו לשלם לי פיצויי פיטורין", מספרת גילה, מנחה במועדון קשישים ממרכז הארץ. לפני כחודש, החליט מנהל המועדון שהוא מעסיק מנחה צעירה יותר, ואמר לגילה לא להגיע יותר לעבודה. "לא היה שום סימן שהמנהל לא מרוצה מהעבודה שלי... הרגשתי כל כך מושפלת", היא מספרת בכאב.

"עוד באותו השבוע שלח עו"ד טלמור מכתב חריף למנהל שלי עם דרישה של 120,000 ש"ח בגין הזכויות שמגיעות לי. היה עליו לשלם את הסכום תוך 7 ימי עסקים", היא משתפת. כעבור שעתיים בלבד משליחת המכתב במייל, התקשר אליה מנהל המקום והזמין אותה לפגישה, בה הסכים לשלם לה באופן מיידי את כל הזכויות שלה - וגם את פיצויי הפיטורין

מרגישים שמגיע לכם יותר? נתקלתם בשאלה? אנחנו כאן כדי לייעץ לכם, בכל עת