חושבים שמקום העבודה פוגע בזכויות שלכם? 

פנו עכשיו לייעוץ אישי ללא התחייבות:

זכויות הריון

פוטרת בזמן הריון או לאחר לידה? כך תקבלי פיצויים מהמעסיק

פיטורים בפני עצמם הם עניין לא נעים, אך כשמדובר בפיטורים בעת הריון או  לאחר הלידה, תחושת חוסר הצדק שנעשה עלולה להיות עמוקה אף יותר. הסיבה לכך יכולה להיות טובה: פיטורי עובדת בזמן הריון ולאחר הלידה מהווים אפליה אסורה ונחשבים כפיטורים שלא כדין.

מתי אסור לפטר עובדת ממקום העבודה?

חוק עבודת נשים קובע מספר מצבים בהם פיטורים נחשבים לאסורים. אחד ממצבים אלו הוא האיסור לפטר עובדת בהריון המועסקת לפחות שישה חודשים באותו מקום עבודה, אלא אם יש אישור ממשרד התעסוקה.

מצב שני בו אסור לפטר עובדת הוא בזמן חופשת הלידה, או כאשר העובדת מחליטה לממש את הזכות לחופשה ללא תשלום לאחר חופשת הלידה. חשוב לדעת כי גם חוסר בחידוש חוזה עבודה בזמן בו העובדת נמצאת בחופשת הלידה או ב- 60 הימים לאחר מכן - נחשב פיטורים לכל דבר ועניין.

פוטרת בזמן הריון או  לאחר לידה? אנחנו כאן כדי לעזור. לבירור על הפיצויים המגיעים לך ולקבלת ייעוץ ללא כל התחייבות, צרי קשר עם המשרד.

"לאחר שהצהרתי בפני המעסיק שאני בהריון, פוטרתי ממקום העבודה בהליך פיטורים מהיר שנערך בניגוד להוראות הדין… אפילו לא עברתי שימוע", משתפת אילנה, בת 38 מרעננה. "בעזרת משרד טלמור ושות' תבעתי את מקום העבודה - וזכיתי ב - 30,000 ש"ח!"

מרגישים שמגיע לכם יותר? נתקלתם בשאלה? אנחנו כאן כדי לייעץ לכם, בכל עת